O mně

Kdo jsem?

Jmenuji se Petra, nabízím soudní tlumočení a překlady a výuku francouzského jazyka. Francouzštinu jsem studovala na Masarykově univerzitě v Brně a mám již dvanáct let praxe a zkušeností v oboru.

Petra_Kubinyiova

Proč miluji francouzštinu?

Paříž, riviéra, šneci, sýry, víno, móda, levandule, šansony, bagety, kavárničky, gastronomie, TGV, vinice, kosmetika, parfémy … to vše a nejen to.

Miluji tuto zemi pro svou vášeň k francouzskému jazyku, pro její obyvatele, o kterých se ne vždy hovoří lichotivě, ale kteří jsou vesměs velmi otevření a přátelští, pro způsob života „à la française“, kdy nemusíte nikam spěchat, kdy si v kavárně můžete dát kafe a croissant a pozorovat tep okolního života…
pro kouzelnou krajinu, kde si každý může přijít na své: písečné pláže, horské hřebeny, vinice a levandulová pole, lesy a starobylé vesničky, které zvou k procházce, pro četná muzea a galerie, obchůdky s řemeslnou výrobou, pro trhy a výprodeje, které jsou zde pátou sezónou v roce…
pro francouzské „Oui“ a „Non“, pro staříky hrající pétanque na náměstí v Saint-Tropez, pro galantnost a ochotu pomoci…
pro ten pocit, to zastavení, které pro mne tato země představuje ve shonu dnešního světa.

Jak se to stalo? Když mi bylo sedm let, platonicky jsem se zamilovala do Vinnetoua. O něco málo později jsem zjistila, že jde o francouzského herce Peirra Brice a rozhodla jsem se mu napsat dopis. S nulovou znalostí jazyka a se slovníkem v ruce jsem dopis skutečně napsala a bez uvedení adresy odeslala. Dodnes nevím, zda dorazil, ale Vinnetou nikdy neodpověděl.

Přesto mě touha naučit se francouzsky neopustila a od svých 15 let se francouzštinu učím nepřetržitě. Po ukončení vysoké školy jsem se začala francouzštinou živit. Přesto pro mne má práce neznamená jen prostředek k vydělání peněz, ale především zábavnou a nádhernou práci.

Milníkem a výzvou je pro mne každá práce, ať jde o tlumočení u soudu, překlad smlouvy, televizních titulků nebo lekci, kterou dávám začínajícímu studentovi.

Důvodů, proč milovat francouzský jazyk je spousta a ten Váš může být naprosto ojedinělý. A mým cílem je Vám pomoci najít klíč, který otevírá bránu do světa francouzštiny.

Působnost

Frýdlant nad Ostravicí, Frýdek-Místek, Ostrava, Česká republika, Francie.